| salespanjtarajewels@gmail.com |
Leading Manufacturers, Exporters and Wholesaler of 14K White Gold Diamond Stud Earrings, Colorful Natural Diamond Earrings, Composite Diamond Frame Stud Earrings, Diamond Cluster Cushion Shaped Drop Earrings, Diamond Flower Stud Earrings, Diamond Square Stud Rose Gold Earrings, Gold Diamond Spiral Stud Earrings, Lab Grown Diamond Paper Clip Link Hoop Earring, Marquise Center Diamond Yellow Gold Hoop Earrings, Rosa V Gemstone Hoop Earrings, Rose Gold Cluster Frame Diamond Stud Earrings, Rose Gold Diamond Clover Motif Stud Earrings, Round Multi Diamond Frame Stud Earrings, Small Diamond Stud Gold Earrings and Yellow Gold Hinged Hoop Earrings from Surat.
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Gold,Diamonds |
| Color | White Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Metal Purity | 14K |
| Certified | IGI Certified |
| Stone Shape | Round |
| Stone Cut | Brilliant |
| Clarity | SI1-SI2 |
| Closure | Butterfly Back |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Earrings |
| Material | Natural Diamond |
| Color | Colorful |
| Application | Casual Or Formal |
| Style | Stud |
| Certified | ISI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Diamond Type | Lab Grown Diamond |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Composite Diamond, Gold |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 18K |
| Occasion | Everyday Wear, Special Events |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Earrings |
| Material | Diamond & Gold |
| Shape | Cushion |
| Color | Yellow Gold and Silver |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 14K |
| Style | Drop |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Diamond, Gold |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Usage | Casual, Formal |
| Design | Flower |
| Certified | IGI Certified |
| Finish | Polished |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Gold,Diamonds |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Usage | Casual, Formal |
| Shape | Square |
| Gold Purity | 14K |
| Finish | Polished |
| Certified | IGI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Gold,Diamonds |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Gold Purity | 14K |
| Design | Spiral |
| Certified | IGI Certified |
| Occasion | Everyday, Special Events |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Hoop Earring |
| Material | Lab Grown Diamond, Paper Clip Link |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Casual, Formal |
| Design | Modern |
| Gold Purity | 14K |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Hoop Earrings |
| Material | Yellow Gold and Diamond |
| Gemstone | Lab Grown Diamond |
| Gemstone Cut | Marquise Center |
| Color | Yellow Gold |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Usage | Casual Or Formal Wear |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Surface Finishing | Polished |
| Certified | IGI Certified |
| Type | Hoop Earrings |
| Material | Gemstone,Gold |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Application | Casual, Formal |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Gold & Diamond |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 18K |
| Design | Cluster Frame |
| Style | Classic, Elegant |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Rose Gold,Diamonds |
| Color | Rose Gold |
| Design | Clover Motif |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 14K |
| Occasion | Everyday Wear, Special Events |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Shape | Round |
| Design | Multi Diamond Frame |
| Material | Diamond and Gold |
| Color | Silver, Clear |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Gold Purity | 14K |
| Diamond Type | Lab Grown Diamond |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Stud Earrings |
| Material | Gold and Diamond |
| Color | Golden |
| Size | Small |
| Packaging Type | Box |
| Gold Purity | 14K |
| Certified | IGI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Finishing | Polished |
| Type | Hoop Earrings |
| Material | Yellow Gold and Diamond |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | Box |
| Closure | Hinged |
| Gold Purity | 14K |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.