| salespanjtarajewels@gmail.com |
Leading Manufacturers, Exporters and Wholesaler of 14K Rose Gold Princess Cut Diamond Pendant, 14K Rose Gold Square Diamond Pendant, 14K Yellow Diamond Ladies Pendent, 14K Yellow Gold Triangular Solitaire Pendant, 18K Gold Diamond Pendant for Women, 18K Rose Gold Diamond Pearl Pendant, 18K Yellow Gold Cable Collectibles Heart Diamond Pendant, 18K Yellow Gold Diamond Accent Circle Pendant, Circular Gold Diamond Studded Pendant, Luxury Diamond Gold Pendant for Women, Marquise Pear Cut Lab Grown Diamond Pendent, Solitaire Round Cut Lab Grown Diamond Pendant, Sterling Silver Tree of Life Pendant and Yellow Gold Natural Diamond Pendant from Surat.
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold,Diamond |
| Color | Rose Gold |
| Gemstone | Diamond |
| Cut | Princess Cut |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 14K |
| Certified | IGI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Shape | Square |
| Certified | IGI Certified |
| Type | Pendant |
| Material | Gold, Diamond |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 14K |
| Style | Modern, Elegant |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold,Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Gold Purity | 14K |
| Gender | Ladies |
| Gemstone | Lab Grown Diamond |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold and Diamond |
| Gold Color | Yellow Gold |
| Shape | Triangular |
| Stone Type | Solitaire |
| Gold Purity | 14K |
| Style | Classic |
| Finishing | Polished |
| Certified | IGI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold,Diamond |
| Target Audience | Women |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Gold Purity | 18K |
| Style | Elegant |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold, Diamond, Pearl |
| Color | Rose Gold |
| Packaging Type | Gift Box |
| Usage | Casual, Formal Occasions |
| Gold Purity | 18K |
| Certified | IGI Certified |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold and Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Gemstone | Diamond |
| Packaging Type | Velvet Box |
| Gold Purity | 18K |
| Collection | Cable Collectibles |
| Theme | Heart |
| Diamond Type | Lab Grown Diamond |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold, Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Gemstone | Lab Grown Diamond |
| Packaging Type | Velvet Box |
| Closer Type | Loop Closer |
| Theme | Circle |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold,Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Studded With | Diamond |
| Shape | Circular |
| Packaging | Velvet Box |
| Diamond Purity | 18K |
| Diamond Type | Lab Grown Diamond |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Gold,Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Target Audience | Women |
| Packaging Type | Luxury Box |
| Usage | Casual, Formal |
| Occasion | Special Events |
| Design | Diamond-studded |
| Gold Purity | 18K |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Packaging Type | Jewelry Box |
| Material | Lab Grown Diamond,Gold |
| Gemstone Type | Lab Grown Diamond |
| Type | Pendant |
| Gemstone Cut | Marquise Pear Cut |
| Gold color | Yellow Gold |
| Certified | IGI Certified |
| Clasp Type | Spring Ring |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Gold Color | Rose Gold |
| Certified | IGI Certified |
| Type | Pendant |
| Stone Type | Lab Grown Diamond |
| Stone Shape | Round Cut |
| Application | Casual, Formal |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Type | Pendant |
| Material | Sterling Silver and Pendent |
| Color | Silver |
| Design | Tree Of Life |
| Packaging Type | Gift Box |
| Usage | Casual Or Formal Wear |
| Chain Material | Sterling Silver |
| Chain Length | 18 Inches |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier |
| Material | Yellow Gold, American Diamond |
| Color | Yellow Gold |
| Packaging Type | Velvet Box |
| Type | Pendant |
| Style | Classic, Elegant |
| Stone Type | American Diamond |
| Gender | Female |
We are a leading Manufacturer, Exporter, and Supplier of exquisite Yellow Gold American Diamond Pendant. Crafted from high-quality Yellow Gold, this classic pendant features dazzling American Diamonds. Perfect for the modern woman, this pendant comes in a luxurious velvet box packaging. The elegant design and radiant yellow gold color make it a timeless piece for any occasion. Ideal for gifting or adding a touch of glamour to your own collection. Embrace sophistication and style with this stunning Yellow Gold American Diamond Pendant designed for the fashion-forward female.
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.